POMPY CIEPŁA – OGRZEWANIE

Pompa ciepła Natea
System bezpośrednie parowanie/bezpośrednie skraplanie.Najbardziej innowacyjny system grzewczy w którym w całym obiegu zamkniętym (dolne źródło- kolektor gruntowy, pompa ciepła, górne źródło- ogrzewanie podłogowe) zastosowany został ekologiczny i bezpieczny dla środowiska czynnik chłodniczy R410A.Takie rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania pomp obiegowych oraz wymienników separujących co w znacznym stopniu wpływa na zwiększenie sprawności układu. Dodatkową zaletą układu jest ograniczenie powierzchni gruntu niezbędnego do pozyskania odpowiedniej ilości ciepła (powierzchnia kolektora gruntowego zbliżona jest do powierzchni podłóg budynku). PC Natea to idealne rozwiązania dla nowo budowanych obiektów.
Pompa ciepła Caliane
System bezpośrednie parowanie/woda.Technologia ta wykorzystuje na zewnątrz domu czynnik roboczy R410A krążący w kolektorze gruntowym w celu pozyskania energii cieplnej z gruntu oraz przekazania jej do wnętrza budynku poprzez nisko lub wysokotemperaturowy, hydrauliczny system dystrybucji ciepła wewnątrz budynku (wodne ogrzewanie podłogowe, ścienne lub grzejniki).Pompa ciepła Caliane to rozwiązanie grzewcze dla nowych jak i modernizowanych obiektów. Dzięki zastosowaniu tej pompy ciepła ograniczysz swoje rachunki za ogrzewanie nawet o 70%.
Pompa ciepła Termeo
System glikol/woda, woda/wodaSystem gruntowych pomp ciepła Termeo umożliwia pozyskiwanie energii cieplnej bezpośrednio z wody gruntowej bądź z gruntu. Technologia ta możliwa jest do zastosowania w każdej konfiguracji terenu, dzięki trzem rozwiązaniom poboru ciepła (kolektor gruntowy, sondy geotermiczne, studnie zasysające i zrzutowe).Układ ten stosowany może być do budynków nowych oraz modernizowanych.
Pompa ciepła Lizea
System typu powietrze/woda.Aerotermiczna pompa ciepła umożliwiająca pozyskiwanie energii cieplnej z powietrza zewnętrznego celem przekazania jej do sieci grzewczej budynku. Pompa ciepła powietrze/woda Lizea zaopatrzona jest w system Inverter, który gwarantuje dodatkową oszczędność energii.Podstawową zaletą wymiennika powietrznego jest szybki montaż oraz możliwość instalacji w budynkach już istniejących, bez żadnej ingerencji w działkę.
Pompa ciepła Bect
Typoszereg kompaktowych, powietrznych pomp ciepła do c.w.u.- oferowany w wersji 200l, 270l oraz 260l z wężownicą umożliwiającą podłączenie dodatkowego źródła ciepła.Mocnymi stronami PC BECT jest bez wątpienia zastosowanie kompaktowej obudowy _ PC i zasobnik w jednym, ochrona przed bakterią Legionelli, zaawansowany sterownik oraz oszczędność do 70% zużycia energii. Bardzo dobra alternatywa do instalacji solarnych, pompa ciepła BECT zagrzeje Twoją wodę do 65 °C bez względu na nasłonecznienie.
Pompa ciepła MI 134
Gruntowa pompa ciepła do c.w.u. Ciepła woda jest podgrzewana jest tylko i wyłącznie przez pompę ciepła przez cały rok przy zachowaniu stałej sprawności.Wymiennik gruntowy o pow. 30m2 pobiera ciepło z ziemi, natomiast jednostka pompy ciepła o mocy grzewczej 2 kW w połączeniu z 300 -litrowym zasobnikiem dostarcza wodę użytkową o temp. 65°C niezależnie od pory roku przy bardzo niewielkim zużyciu prądu.